Lekcje indywidualne

Zadzwoń do nas:
+48 717 230 720 
pn-pt 13:00-20:00 (POK)

+ 48 515 207 509  pn-pt 13-20 (Robotnicza)
+ 48 504 903 871  pn-pt 13-20 (Bielany)
+ 48 504 903 962  pn-pt 13-20 (Biuro)

 

 

Tango argentino

Plan tworzonych grup:

PN
 
WT
 
ŚR
 
CZ
 
PT
 
SO
 

Termin  startu grupy jest ustalany telefonicznie z zapisanymi kursantami po osiągnięciu minimum 6 zapisanych par.


Przez wielu ludzi uważany za taniec kontrowersyjny. Charakteryzujący się improwizacją i bliskością partnerów i wyrażający zazwyczaj zawód miłosny. Początkowo był on wykonywany w podrzędnych lokalach i domach publicznych, mimo to znalazł się na liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości. O jakim tańcu mowa? O Tango, a dokładniej o Tango Argentino. Czym jest Tango Argentino ? Uznawany za tzw. „taniec dla miasta”. Tam głownie się rozwijał. Oprócz tego jest to jeden z pierwszych tańców, w którym mężczyzna i kobieta obejmują się, co łamało pewne schematy. W latach 20. Nastąpił okres tzw. „tangomanii”, co przyczyniło się do zwiększenia świadomości wśród kobiet – zaczęły publicznie palić papierosy, prowadzić samochody czy obcinać włosy. Zatem Tango, jako taniec, często będący kompozycją nieprzemyslanych ruchów, wyrażało emocje na parkiecie i przyczyniało się do burzenia pewnych utartych konwenansów. Jednak, czym charakteryzuje się sam taniec Tango Argentino ? Składa się on z ośmiu kroków i zawiera sekwencję takich elementów, jak: salida, cruzada i resolucion. Cruzada, czyli krzyk, to najistotniejszy element tego tańca, ponieważ umożliwia przejście z systemu równoległego do skrzyżowanego. Tango argentyńskie ma też swoją specyfikę zapraszania do tańca za pomocą kontaktu wzrokowego i ruchu głowy, tzw. cabeco. Tango argentyńskie oparte jest przede wszystkim na improwizacji, tzn. że nawet w ramach tej samej muzyki istnieją różnice w sposobie tańca. Charakterystycznym, i chyba najbardziej znanym ruchem dla Tanga Argentino jest również gwałtowny ruch głowy z jednej strony na drugą. Jeżeli chcesz przekonać się na własnej skórze, jak Twoje zmysły może otulać argentyńskie tango, przyjdź do nas i przekonaj się , że i Ty możesz nauczyć się tego niezwykle zmysłowego tańca.


Plan trwających grup:

PN
 
WT
 
ŚR
 
CZ
 
PT
 
SO
 


 UWAGA WAŻNE!

Zajęcia niebieskie to kursy, by w nich uczestniczyć musisz się zapisać. Tylko wtedy będziemy mogli Cię poinformować o terminie startu. Do grup parami potrzebujemy dwa osobne zapisy. Zapisując się zwiększasz szanse, że szybciej zaczniemy!

Zajęcia zielone to openy, by w nich uczestniczyć wystarczy, że sprawdzisz czy akurat dzisiejsze nie są odwołane. Każdy moment jest dobry by przyjść na te zajęcia, nie musisz rozpoczynać wraz z pierwszymi zajęciami!

Newsletter

Odbieranie
Regulamin
ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!