Artykuły

Zadzwoń do nas:

+ 48 515 207 509  pn-pt 15-20 (Robotnicza)
+ 48 504 903 871  pn-pt 15-20 (Bielany)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

szkoła tańca kurs pierwszego tańca lekcje pokazy tańca pole dance taniec towarzyski salsa hip hop bachata tango argentino rumba samba wedding dance

Wyobraźcie sobie piękne i słoneczne plaże Dominikany, gorący piasek, palmy i szum morza. To właśnie w takich warunkach narodziła się Bachata, która obecnie jest jednym z najpopularniejszych tańców świata!

Termin Bachata początkowo odnosił się do muzyki, którą tworzyli biedniejsi mieszkańcy Dominikany. Często nucili lub śpiewali do jej rytmów podczas powrotów z pracy, utwory tworzone były na instrumentach, które łatwo można było zdobyć lub samemu zrobić. Od tamtej pory jednak wiele się zmieniło, muzyka stała się bardziej rytmiczna, a twórcy zaczęli także wplatać do utworów elementy gitary elektrycznej. Na pewno kojarzysz piosenkę Obsesion zespołu Aventura, która była bardzo modna w 2006 roku, gdy trafiła na czołówki list przebojów - to właśnie jest idealny przykład bachatowego utworu.
    
W tańcu mamy trzy odmiany Bachaty: Dominicana, Moderna oraz Sensual. Zacznijmy może od najprostszego z nich czyli Moderna. Jest to najłatwiejsza odmiana Bachaty, którą powszechnie naucza się w różnych szkołach tańca, z racji na swoja prostpotę jest polecana każdemu kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tym typem tańca. Muzyka w Modernie jest spokojna i romantyczna, a wolne tempo tańca pozwala na wykonywanie obrotów wyglądających bardzo efektywnie! Krok podstawowy w Bachacie Moderna to trzy kroki w lewo oraz tap wykonany na 4, trzy kroki w prawo i ponownie zakończone tap.

Bachata Dominicana - jest to oryginalna wersja tego tańca. Można w niej znaleźć wiele podobieństw do innych styli latynoamerykańskich, między innymi do cha-chy. Jest o wiele bardziej skomplikowana niż Bachata Moderna, charakteryzuje ją dość zawiła praca stóp oraz liczne półkroki. Box Step - czyli krok podstawowy wykonuje się poprzez krok prawej nogi w bok, dołączenie lewej, ponownie krok w prawą stronę i tep lewej nogi. Następnie całą akcję należy powtórzyć w drugą stronę. Charakter temu tańcu nadają specyficzne ruchy bioder, a także bliskość partnerów, gdyż styl ten należy tańczyć prawie złączając się tułowiami oraz z prawą nogą wysuniętą między nogi partnera.

Kolejną odmianą jest Bachata Sensual - od reszty różni się ona tym, że jest zdecydowanie najbardziej zmysłowa i sensualna. Charakteryzuje się występowaniem tzw. falek, które swoim ciałem wykonuje (przeważnie) partnerka. Tańczona jest zazwyczaj do powolnej muzyki i przyznać trzeba, że technicznie jest niezwykle skomplikowana. W tańcu istotny jest kontakt wzrokowy między partnerami, który nadaje zmysłowości i erotyzmu. Partner ma za zadanie poprowadzić partnerkę w taki sposób, by uwydatnić atuty jej ciała. Ze względu na poziom trudności, Bachaty Sensual zazwyczaj uczą się kursanci na poziomie zaawansowanym.

Jeżeli chcesz nauczyć się tańczy Bachaty to istotne jest, by wybrać dobrą szkołę, która posiada wykwalifikowanych instruktorów. W naszej Akademii Tańca Esens, Bachaty uczą dwaj instruktorzy - Raynel Fernandez Ballester oraz Michał Baran.  Raynel to pochodzący z Kuby wieloletni instruktor tańca, w Bachacie Dominicanie czuje się jak ryba w wodzie! Michał natomiast jest wicemistrzem Polski oraz piątym tancerzem w Europie w Bachacie! To wykwalifikowany instruktor, który swoja pasja do Bachaty zarazi każdego! Zresztą przekonacie się sami gdy przyjdziecie na jego zajęcia!

 

Newsletter

Odbieranie
Regulamin
ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!