Artykuły

Zadzwoń do nas:

+ 48 515 207 509  pn-pt 15-20 (Robotnicza)
+ 48 504 903 871  pn-pt 15-20 (Bielany)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

szkoła tańca kurs pierwszego tańca lekcje pokazy tańca pole dance taniec towarzyski salsa hip hop bachata tango argentino rumba samba wedding dance

Salsa Cubana to styl tańca, który dzięki swojej sensualności płynącej zarówno z ruchów, jak i z muzyki pozwala zapomnieć o wszystkich codziennych troskach. Jak zatem dać się porwać temu tańcu? Co zrobić, aby stać się mistrzem Salsy Cubany?

Salsa Cubana to styl który został ukształtowany na Kubie i wymaga przede wszystkim dużego zaangażowania emocjonalnego, ponieważ ruchy w Salsie Cubanie, to głównie składowe ludzkich emocji! Oprócz tego ten taniec to ognista muzyka, proste kroki i namiętnie ruchy bioder. Salsa Cubana uczy w dużej mierze świadomości ciała, ponieważ podczas nauki poznajemy atuty swojej sylwetki i uczymy się je eksponować.

Co najistotniejsze w Salsie Cubanie para tańcząca porusza się po kole, wokół własnej osi. Podstawowy krok wykonywany jest do tyłu na boki, a nie w przód i w tył, jak ma to miejsce w stylach liniowych. Ten styl tańca charakteryzuje przede wszystkim dynamiczność. Podobnie, jak i w innych stylach, tak i w Salsie Cubanie dominuje partner. Charakterystyczne dla Salsy Cubany jest również to, że wiele figur wymaga skomplikowanych zapleceń rąk (tzw. kubańskie węzły - nudosy). Typowe dla tego stylu jest przejście z tzw. zamkniętego trzymania pary do trzymania otwartego - i co istotne, właśnie z tzw. trzymania otwartego wykonuje się najwięcej figur.

Specyfiką tego stylu jest również Rueda de Casio. Figura, która wykonywana jest grupowo parami po kole. Tancerze i tancerki w parach poruszają się tworząc krąg par i wykonując na hasło prowadzącego (cantador) synchronicznie kolejne figury. Kolejną formą charakterystyczną dla Salsy Cubany jest Suelta. Tutaj z kolei tancerze mogą solo zaprezentować swoje umiejętności. Często tancerze wykorzystują tu kroki z innych stylów tanecznych, tj. rumba czy mambo, co pozwala na dużą dowolność i dozę improwizacji.

Aby poczuć energię płynącą z tego stylu tanecznego najlepiej wcześniej zapisać się na zajęcia z Latino Solo, po to by zagłębić się rytm tańców latynoamerykańskich. Na takich zajęciach poznajemy podstawowe figury i techniki wielu stylów tańców latynoamerykańskich, co staje się bardzo pomocne przy późniejszej nauce Salsy Cubany. Kolejnym krokiem jest już oczywiście zapis na kurs Salsy Cubany :) Nie oznacza to jednak, że nie mając wcześniejszego przygotowania, nie możecie zapisać się od razu na kurs Salsy Cubany - wręcz przeciwnie! Kursy są prowadzone od podstaw, zatem na pewno poradzi sobie na nich każdy taneczny laik. Grunt to samozaparcie, chęć współpracy z prowadzącym i pozwolenie sobie na uwolnienie emocji! To są podstawy, które pozwolą Wam zrozumieć specyfikę Salsy Cubany.

 

Newsletter

Odbieranie
Regulamin
ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!