Artykuły

Zadzwoń do nas:

+ 48 515 207 509  pn-pt 15-20 (Robotnicza)
+ 48 504 903 871  pn-pt 15-20 (Bielany)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

szkoła tańca kurs pierwszego tańca lekcje pokazy tańca pole dance taniec towarzyski salsa hip hop bachata tango argentino rumba samba wedding dance

W okresie ślubnym wiele par młodych zastanawia się nad tym jaki styl taneczny wybrać na swój Pierwszy Taniec. Obecnie bardzo modne są tańca latynoskie, któe często jednak wymagają większej ilości treningów. Chcemy Wam teraz przybliżyć jednak styl taneczny, który jest stosunkowo prosty, a przede wszystkim należy do klasyki, a jak wiadomo, klasyka broni się sama. Dowiedzcie się więcej o… walcu angielskim!

Na początku warto nadmienić czym jest walc, jest to taniec wirowy, który swoje korzenie wywodzi z terenów Niemiec. Początkowo walc nie był tańcem salonowym, tańczono go natomiast w podrzędnych lokalach, skąd dopiero w drugiej połowie XVIII wieku przeniósł się na parkiety mieszczańskie, a później także i arystokracji. W 1786 roku w Operze Wiedeńskiej po raz pierwszy zatańczono walca w operze Una Cosa Rara.

Walc ma wiele odmian, najbardziej znanym jest tzw walc wiedeński. Oprócz niego do odmian walca możemy zaliczyć także: boston, walc francuski czyli tzw. musette oraz walc angielski, na którym dłużej się zatrzymamy.

Jak sama nazwa wskazuje walc angielski wywodzi się z Anglii, której społeczność niechętnie tańczyła walca wiedeńskiego, w którym tempo jest szybsze. Anglicy woleli tańce spokojniejsze i wolniejsze, dlatego stworzyli walca angielskiego, którego początki sięgają pierwszych dekad XX wieku.

W walcu angielskim ruchy partnerów podczas tańca przypominać mają ruch łodzi. Tańcząc partnerzy poruszają się po łuku w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara. W walcu angielskim bardzo istotne jest zachowanie ramy, co często dla początkujących tancerzy jest ciężkie do utrzymania podczas tańca. Należy jednak pamiętać, że w tym stylu postawa ciała tancerzy nie powinna ulegać zmianie. Taniec ten jest tzw. tańcem kontaktowym, czyli ciała partnerów muszą się ze sobą dotykać od mostka do kolan tancerki.

Podstawowymi figurami są: wirówka, promenada, whisk, open telemark, tkacz, skrzydełko, wirówka w lewo, fallaway. Walc angielski należy do tańców prostych, dlatego często polecany jest do nauki w ramach Pierwszego Tańca, trzeba jednak pamiętać, że aby taniec ten wyglądał efektownie ruchy tancerzy powinny być lekkie i płynne. Dlatego zachęcamy do jak najczęstszych ćwiczeń!

 

Newsletter

Odbieranie
Regulamin
ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!