Artykuły

Zadzwoń do nas:

+ 48 515 207 509  pn-pt 15-20 (Robotnicza)
+ 48 504 903 871  pn-pt 15-20 (Bielany)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

szkoła tańca kurs pierwszego tańca lekcje pokazy tańca pole dance taniec towarzyski salsa hip hop bachata tango argentino rumba samba wedding dance

Wybitna tancerka, która swoim talentem zachwycała nie tylko wszystkich Polaków, ale zdobyła też wielką popularność poza granicami naszego kraju. Chcielibyśmy Wam w skrócie przybliżyć postać jednej z najwybitniejszych polskich tancerek. O kim mowa? Oczywiście o Krystynie Mazurównie!

Krystyna Mazurówna  urodziła się we Lwowie 20 stycznia 1939 roku. W 1957 roku została absolwentką warszawskiej Szkoły Baletowej. Po szkole rozpoczęła pracę na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie, gdzie przez długi czas była solistką. Udało jej się zdobyć trzy tygodniowe stypendium w Paryżu, gdzie zdobywała szlify w tańcu współczesnym i jazzowym. Po powrocie do kraju zrezygnowała z baletu i rozpoczęła współpracę z Telewizją Polską, a także z gwiazdami polskiej sceny muzycznej takimi jak Filipinki czy Irena Santor.

Jako tancerka spełniała się także w Operetce Warszawskiej oraz Teatrze Syrena. Niestety rozwój jej kariery przypadł na ciężkie politycznie czasy i w 1968 roku została zmuszona do wyjazdu za granicę. Osiedliła się w Paryżu, gdzie wciąż pracowała jako tancerka, między innymi w Casino de Paris. Rozwinęła się także jako choreograf, podjęła współpracę z Élysées Montmartre. Była założycielką dwóch zespołów tanecznych: Fantom oraz Ballet Mazurowna, z którym występowała we Francji.

Obecnie artystka wciąż współpracuje z telewizją. Była jurorką w programie Got to Dance. Tylko Taniec, a także układała choreografię do takich hitów telewizyjnych jak You Can Dance - Po prostu Tańcz.

Krystyna Mazurówna jest idealnym przykładem na to, że rozwijając swoje pasje można odnieść międzynarodowy sukces oraz tego, że taniec nie musi być tylko hobby - może być także sposobem na życie. Zachęcamy do brania przykładu z naszej bohaterki i regularnej aktywności fizycznej, aby będąc w wieku Pani Krystyny każdy z nas mógł pochwalić się  równie wspaniałą sylwetką!

 

Newsletter

Odbieranie
Regulamin
ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!