Artykuły

Zadzwoń do nas:

+ 48 515 207 509  pn-pt 15-20 (Robotnicza)
+ 48 504 903 871  pn-pt 15-20 (Bielany)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

szkoła tańca kurs pierwszego tańca lekcje pokazy tańca pole dance taniec towarzyski salsa hip hop bachata tango argentino rumba samba wedding dance

W południowej i środkowej Afryce żyje ludność nazywana Bantu, zajmują się oni przede wszystkim hodowlą i rolnictwem. Dlaczego o nich wspominamy? Ponieważ tancerze tańców latynoamerykańskich  to prawdopodobnie im zawdzięczają jeden z obecnie najbardziej popularnych styli tanecznych - sambę!  

Gdy pomyślimy o sambie od razu oczami wyobraźni widzimy wielki karnawał w brazylijskim  Rio de Janeiro, gdzie tancerki z najlepszych szkół samby w kolorowych strojach prezentują swoje taneczne umiejętności. Jednak do Ameryki Południowej samba ( a raczej jej taneczny rodzic - afroamerykański, plemienny taniec w kole), przybyła wraz z niewolnikami z terenów Afryki. Na tereny europejskie samba przybyła dopiero po rozpoczęciu się pierwszej wojny światowej, jedfnak prawdziwa popularnośc osiągnęła w latach 1945-1950. Wtedy to zaczęto ją tańczyć turniejowo i dołączono do grupy tańców towarzyskich.

Samba jest tańcem szybkim i energicznym, charakterystyczne dla niej jest tzw. samba bounce, która polega na pulsacji ciała spowodowanej zginaniem i prostowaniem kolan. Samba należy także do tańców progresywnych, co to oznacza? Tańce progresywne to tzw. tańce ruchowo-przestrzenne - para szybko przemieszcza się po całym parkiecie.

Taniec ten, ze względu na swój intymny charakter nazywany jest tańcem kochanków, a w ramach ciekawostki powiemy Wam, że przed 1914 rokiem uważano sambę za taniec bardzo erotyczny i dopiero po wielu modyfikacjach dopuszczono go w Europie do publicznego tańczenia.

Na turniejach tańca towarzyskiego samba zazwyczaj tańczona jest jako pierwszy lub drugi taniec latynoamerykański. Tancerki zawsze ubrane są w stroje rzucające się w oczy, często jaskrawe i błyszczące. Ciała tancerzy muszą być opalone i eksponowane przez odkryte stroje.

Więcej na temat samby dowiecie się oczywiście na kursach z Tańca Towarzyskiego, na który serdecznie zapraszamy!

Newsletter

Odbieranie
Regulamin
ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!