Artykuły

Zadzwoń do nas:

+ 48 515 207 509  pn-pt 15-20 (Robotnicza)
+ 48 504 903 871  pn-pt 15-20 (Bielany)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

szkoła tańca kurs pierwszego tańca lekcje pokazy tańca pole dance taniec towarzyski salsa hip hop bachata tango argentino rumba samba wedding dance

Po długiej przerwie do naszej szkoły wracają zajęcia z Zumby! Często pytaliście nas czy mamy ją w naszej ofercie i w końcu możemy powiedzieć: TAK.

Czym jest Zumba?

Zumba jest to program treningowy, który zawiera w sobie elementy fitnessu. Polega on na ćwiczeniu poprzez naukę choreografii, bazującej na tańcach latynoskich takich jak: salsa, samba, cumbia, reggaeton, merengue czy soca. Wykorzystywane są tam także elementy akrobatyki, hip hopu czy flamenco.

Kto może uczyć Zumby?

Zumby uczyć mogą tylko wykwalifikowani instruktorzy, którzy zdobyli licencję i wzięli udział w specjalnych szkoleniach. Oprócz tego, aby móc organizować maratony i eventy należy zapisać się do ZIN czyli Zumba Instructor Network, gdzie należy opłacać składki.

Jak zostać instruktorem Zumby?

Oprócz wzięcia udziału w szkoleniu i uzyskaniu certyfikatu należy także posiadać przynajmniej minimalną wiedzę z zakresu fizjologii ludzkiego ciała. Instruktorem Zumby może zostać tak naprawdę każdy kto ukończył 15 rok życia, jednak należy pamiętać, że na zajęciach liczy się bezpieczeństwo kursantów dlatego przynajmniej podstawowa znajomość fizjologii człowieka jest naprawdę istotna. Trzeba także opracować plany treningowe, które po pierwsze zachęca ludzi do korzystania z zajęć, a po drugie będą bezpieczne i dostosowane do poziomu zaawansowania grupy.

A jak to jest w Esens? Kto jest instruktorem?

Maria Potocka, pochodząca ze Słowacji dyplomowana instruktorka Zumby, która swoją wiedzę zdobywała w różnych klubach fitness na całym świecie. Przez dwa lata uczyła zumby w Hong Kongu, później wyjechała do Malezji, gdzie również przez dwa lata pracowała jako instruktorka Zumby. Od października jest w Polsce i już niedługo rozpocznie swoje zajęcia w naszej szkole. Trzeba również powiedzieć, że Maria jest członkiem ZIN i pewnie za jakiś czas będzie urządzać u nas pierwszy maraton Zumby.

Wszystkich zainteresowanych tematem Zumby zachęcamy do odwiedzenia strony: https://serwer1375463.home.pl Znajdziecie tam dużo ciekawych informacji na temat ZIN oraz szkoleń, które proponują!

 

Newsletter

Odbieranie
Regulamin
ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!