Artykuły

Zadzwoń do nas:

+ 48 515 207 509  pn-pt 15-20 (Robotnicza)
+ 48 504 903 871  pn-pt 15-20 (Bielany)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

szkoła tańca kurs pierwszego tańca lekcje pokazy tańca pole dance taniec towarzyski salsa hip hop bachata tango argentino rumba samba wedding dance

Często pytacie się nas o to czym jest Discofox, śpieszymy z odpowiedzią! Za tą dość uroczą nazwą kryje się tzw. taniec 2 na 1, który wlicza się w grupę tańców użytkowych. Jest to styl taneczny szczególnie polecany osobom początkujących, które nie mają jeszcze zbyt dużego doświadczenia w tańcu.

Discofox cechuje się tym, że można go tańczyć do praktycznie każdej muzyki! Na naszych zajęciach staramy się pokazać, że jest to taniec naprawdę uniwersalny i przydatny na parkietach podczas różnych imprez. Co ciekawe, taniec użytkowy dotarł na tereny Europy dopiero w latach 70-tych, a zainspirowany był dynamicznymi ruchami Johna Travolty w filmie “Gorączka Sobotniej Nocy”.

Discofox posiada pełen wachlarz najróżniejszych figur, których jest sporo. Są proste do opanowania, ale za to efektowne! Najlepsi tancerze mają możliwość wzięcia udziału w turniejach tańca discofox. Jednym z nich są Mistrzostwa Europy w Tańcach Par, organizowane przez International Dance Organization. W tym roku odbywały się one w Polsce (Wałbrzych). Tancerze rywalizowali tam ze sobą między innymi w Discofoxie, Bachacie czy Salsie. Musimy w tym miejscu też wspomnieć, że jeden z naszych instruktorów - Michał Baran, zajął na tym turnieju 5 miejsce w kategorii Bachata.

Zachęcamy wszystkich do tego, by próbowali swoich sił w tanecznych turniejach, o których więcej napiszemy Wam już niedługo! Jednak ważne jest to, by po prostu się ruszać, bo w końcu ruch to zdrowie, a nauka Discofoxa jest idealnym pretekstem do tego, by rozruszać swoje ciało!

Dlaczego polecamy Discofoxa dla początkujących? Przede wszystkim dlatego, że jest naprawdę prosty. Łatwo się go nauczyć i szybko widać postępy co sprawia, że każdy czuje się pewniej na parkiecie. Dodatkowo na kursie z Discofoxa partnerzy uczą się tzw. prowadzenia, które później szalenie przydatne w innych stylach tanecznych. Dodatkowo kolejnym jego atutem jest to, że można go tańczyć na każdych okazjach i do każdej muzyki, niezależnie czy w głośnikach lecą współczesne przeboje czy hity ostatnich 30 lat. Ten taniec broni się we wszystkim!

W naszej szkole, większość instruktorów zajmujących się nauką tańców w parach, potrafi Discofoxa i prowadzi kursy, na które oczywiście zapraszamy. Poniżej zamieszczamy krótkie wideo, zobaczcie sami jak wygląda Discofox!

 

Newsletter

Odbieranie
Regulamin
ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!