Artykuły

Zadzwoń do nas:

+ 48 515 207 509  pn-pt 15-20 (Robotnicza)
+ 48 504 903 871  pn-pt 15-20 (Bielany)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

szkoła tańca kurs pierwszego tańca lekcje pokazy tańca pole dance taniec towarzyski salsa hip hop bachata tango argentino rumba samba wedding dance

Najczęściej zadawane pytanie pracownikom recepcji w naszej szkole to: “Jak powinnam przygotować się do zajęć?” Zazwyczaj nowi kursanci, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z tańcem, pytają przede wszystkim o obuwie… zatem, jak wygląda sytuacja z doborem obuwia na zajęcia w naszej szkole?

Osoby rozpoczynające przygodę z tańcem np. z Tańcem Towarzyskim, Tańcem Discofox, czy też Salsą Cubaną, powinny przy wyborze obuwia stawiać nacisk na wygodę. Mogą to być adidasy czy trampki, ponieważ stopa nie jest skrępowana, a jednocześnie jest odpowiednio zabezpieczona przed ewentualnymi otarciami. Nie zalecamy natomiast kurs tańca zabierać ze sobą ulubionych….klapek czy sandałów! Tego typu obuwie jest niedostosowane do nauki kroków tanecznych i może tym samym przysporzyć nam wielu kontuzji, skręceń, czy zwichnięć. Buty na wyższym obcasie - najlepiej na takim podwyższeniu, które nie sprawia nam problemu w swobodnym chodzeniu - można zabrać ze sobą np. na zajęcia Sexy Dance, Burleska czy High Heels. Jednak zalecamy i w tym wypadku mieć ze sobą obuwie na zmianę, ponieważ stopa początkowo nieprzyzwyczajona do intensywnego wysiłku, może się zbuntować.

Ubiór - to również często kłopotliwa kwestia dla początkujących kursantów. Zawsze zalecamy, aby to było ubranie które nie krępuje ruchów. Co przez to rozumiemy? Przede wszystkim dresy, leginsy, ewentualnie jeansy z lycrą. Zależy nam na komforcie kursanta, dlatego też ubiór jest bardzo indywidualna kwestią. Najważniejsze, aby dostosować go do temperatury i typu zajęć. Na zajęciach, podczas których jest angażowane całe ciało (np. stretching, joga) najlepiej postawić na koszulkę z krótkim rękawem i elastyczne spodnie dresowe (legginsy). Na zajęcia wszelakich typów tańców towarzyskich można ubrać się w zasadzie dowolnie - grunt, aby komfortowo się czuć! Innymi prawami rządzą się zajęcia Pole Dance. Na tego typu zajęcia należy ubrać się w sportowy biustonosz (ewentualnie bardzo krótki top na ramiączkach) oraz w sportowe majtki ( bądź krótkie spodenki). Im więcej ciała odkrytego, tym lepsza przyczepność do rury. Istotną kwestią jest również to, że nie należy balsamować ciała przed zajęciami, ponieważ utrudni to utrzymanie się na rurze. Na zajęcia Pole Dance oczywiście bez butów :)

Przygotowanie do zajęć tanecznych nie wymaga wielu nakładu, wysiłku, czy kosztów. Należy postawić na swobodę i komfort - to bardzo istotne, bo zamiast skupiać się na niewygodnym obuwiu, jesteśmy skoncentrowani na nauce kroków. Do nauki tańca należy podejść ze spokojem i entuzjazmem, to klucz do sukcesu!

 

Newsletter

Odbieranie
Regulamin
ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!