Artykuły

Zadzwoń do nas:

+ 48 515 207 509  pn-pt 15-20 (Robotnicza)
+ 48 504 903 871  pn-pt 15-20 (Bielany)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

szkoła tańca kurs pierwszego tańca lekcje pokazy tańca pole dance taniec towarzyski salsa hip hop bachata tango argentino rumba samba wedding dance

Dziecięca pewność siebie

Czy w dorosłym życiu zdarzyło Ci się, że bardzo czegoś chciałeś, ale obawiałeś się zrobić pierwszy krok? Czułeś, że brakuje Ci odwagi i masz za mało pewności siebie? Pewnie wielu z Was odpowie... tak! Dlaczego? Ponieważ nam - dorosłym często brakuje pewności siebie. Jak zatem ją budować?

Pewność siebie to ważna cecha człowieka, która budowana jest przez całe jego życie. Kluczowym okresem w rozwoju poczucia własnej wartości jest dzieciństwo. To właśnie wtedy kształtuje się nasz charakter i poczucie własnej wartości. Ogromną rolę w kreowaniu tożsamości dziecka i w dbaniu o jego komfort psychiczny odgrywają rodzice. Dlatego istotne jest, aby rodzice poświęcali dziecku uwagę. Brak zainteresowania ze strony najbliższych może doprowadzić do spadku samooceny u dziecka. W późniejszym okresie, zaniżone poczucie własnej wartości dziecko będzie starało się naprawić poprzez uzyskiwanie wysokich osiągnięć w szkole, co będzie miało swoje odzwierciedlenie dorosłym życiu. Dzieci, które nie mają uwagi ze strony rodziców, poczucie własnej wartości uzależniają od zdobytych sukcesów i zmuszają się do ciężkiej pracy tylko po to, aby udowodnić, że są coś warci.

Dziecku można poświęcać czas na wiele sposobów, jednym z kreatywnych pomysłów są zajęcia taneczne. Dzieci mają naturalną potrzebę ruchu i akceptacji, dlatego ważne jest, aby odpowiednio zadbać o rozwój świadomości u dziecka np. poprzez dobór zajęć tanecznych (Hip-Hop, Balet, Modern Jazz itp.) Dziecko podczas tańca rozwija swoją wyobraźnię, usprawnia motorykę, kształtuje świadomość ciała, a przede wszystkim pracuje nad pewnością siebie. Ważne jest, aby wykorzystywać naturalny potencjał dziecka i “nie zabijać” jego wrodzonej pewności siebie.

Jak nauka tańca wpływa bezpośrednio na budowanie pewności siebie u dziecka? Przede wszystkim przełamując swoje fizyczne bariery, pokonuje swoje słabości. Dzieci poprzez naukę tańca np. Pole Dance udowadniają sobie, że potrafią wykonać wiele trudnych figur, co daje im satysfakcję i w efekcie buduje pewność siebie. Oprócz tego dziecko przełamuje wstyd ćwicząc w grupie - czuje, że jest częścią zespołu.

Ważne jest, aby dbać o kształtowanie tego obszaru dziecka, bo to to właśnie dzięki pewności siebie jesteśmy w stanie - już w dorosłym życiu, uporać się z wieloma zadaniami.

 

Newsletter

Odbieranie
Regulamin
ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!