Artykuły

Zadzwoń do nas:

+ 48 515 207 509  pn-pt 15-20 (Robotnicza)
+ 48 504 903 871  pn-pt 15-20 (Bielany)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pole Dance nie tylko dla kobiet Choć popularność Pole Dance, ciągle rośnie, w dalszym ciągu, ta forma aktywności fizycznej błędnie kojarzona jest ze skąpo ubranymi paniami z nocnych klubów. O zaletach Pole Dance nie trzeba wspominać. Wzrost formy, siły, czy wysportowana sylwetka, to tylko niektóre efekty ćwiczeń na drążku pionowym. Dlaczego zatem tak mało mężczyzn decyduje się na treningi Pole Dance? Ćwiczenia przy drążku – nazywanym potocznie rurą, wykonywane były zarówno przez mężczyzn i kobiety, od dawien dawna. Od ponad 800 lat istnieje Mallakhamb – tradycyjny hinduski sport dla mężczyzn (malla oznacza gimnastyka, khamb oznacza słup, zatem nazwa mallakhamb oznacza gimnastyka na słupie). Mallakhamb słynął z tego, że rozwijał u zawodników zwinność, zręczność i gibkość ciała, w połączeniu z szybkim refleksem, koncentracją i koordynacją mięśni. Do dnia dzisiejszego istnieją narodowe zawody Mallakhamb w Indiach.

mallakhamb

W Chinach rozwinął się Chinease Pole, uprawiany wyłącznie! przez mężczyzn. Do akrobacji wykorzystywano pionowy słup, który osiągał wysokość około 3-9m i miał od 5 do 8 cm średnicy! Niektóre słupy były obrotowe, co umożliwiało szybkie wirowanie na palu, poza wykonywaniem statycznych ruchów. W Chińskiej akrobatyce pokazywano wspinanie, rozciąganie, ześlizgiwanie i trzymanie pozycji używając niesamowitej siły i umiejętności.

Chinesepole

Pole Dance o zabarwieniu erotycznym narodził się dopiero w latach 20, ubiegłego wieku, w Ameryce. Podczas organizowanych jarmarków, w namiotach, tańczyły kobiety, które zamiast rurki używały wertykalnego drążka, podpierającego środek namiotu. W latach 50, tańcem przy drążku zainteresowały się gwiazdy burleski, by ostatecznie, ta forma tańca trafiła do nocnych klubów ze striptizem. Walkę o dobry wizerunek Pole Dance, jako ćwiczeń fizycznych podjęły również różnego rodzaju Stowarzyszenia i Federacje, które organizują zawody, konkursy, mistrzostwa. Od jakiegoś czasu podejmowane są nawet próby włączenia Pole Dance do dyscyplin olimpijskich. Sami widzicie, że historia ćwiczeń przy drążku pionowym jest bogata i pozbawiona jakiegokolwiek zabarwienia erotycznego. Długo Was drodzy Panowie przekonywać nie będziemy, zapraszamy na zajęcia Pole Sport w Esens;)  

 

Newsletter

Odbieranie
Regulamin
ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!